Zaburzenia odżywiania, anoreksja, bulimia i inne

Zaburzenia odżywiania, wśród których znajdują się anoreksja i bulimia, są z każdym rokiem coraz powszechniejsze. Problem ten szczególnie dotyczy osób młodych, nastolatków, a w szczególności kobiet.

Przyczyny zaburzeń odżywiania możemy odnaleźć przede wszystkim w wszechobecnej modzie i lansowanych przez nią nierealistycznych wzorcach, ideałach piękna, symbolizowane przez celebrytów i gwiazdy popkultury. Źródło problemu często leży głębiej, w psychice danej osoby, a istotnym czynnikiem powstawania zaburzeń odżywiania może być brak poczucia własnej wartości i problemy w funkcjonowaniu społecznym.

W odróżnieniu od wielu innych ośrodków, w przypadkach zaburzeń odżywiania zapewniamy Państwu kompleksową pomoc dietetyka medycznego, wyspecjalizowanego w terapii zaburzeń odżywiania psychologa, a w razie potrzeby również lekarza psychiatry lub psychiatry dzieci i młodzieży.

Praca zespołowa umożliwia nam całościowe rozwiązanie problemu poczynając od jego źródeł. Dzięki temu możemy skuteczniej pomagać w powrocie do zrównoważonego sposobu odżywiania, a przede wszystkim w osiągnięciu stanu równowagi emocjonalnej i samoakceptacji.