Trening Umiejętności Społecznych

Grupy wsparcia dla rodziców i opiekunów dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
Kwiecień 23, 2013
Psycholog dzieci
Psycholog dziecięcy
Kwiecień 23, 2013

Rozwijanie umiejętności społecznych jest podstawą oddziaływań terapeutycznych w pracy z osobami ze spektrum autyzmu, a w szczególności z Zespołem Aspergera, czy z autyzmem wysokofunkcjonującym.

Centrum terapii Promitis zaprasza dzieci ze spektrum autyzmu w wieku przedszkolnym na grupowe zajęcia terapeutyczne, mające na celu rozwijanie umiejętności społecznych i przedszkolnych oraz naukę współdziałania i zabawy w grupie rówieśniczej.

W programie zajęć:

  • Integracja z rówieśnikami w grupie: wspólna zabawa, nauka komunikowania się z innym dzieckiem, podejmowania współpracy.
  • Rozwijanie umiejętności zabawy: grupowe zabawy przedszkolne, gry i zabawy oparte na naprzemienności, wprowadzanie zabaw „na niby” i tematycznych.
  • Rozwijanie społecznych umiejętności przedszkolnych: przestrzegania reguł pracy w grupie, czekania na swoją kolej, zgłaszania się, skupiania uwagi, reagowania na polecenia kierowane do grupy.
  • Przenoszenie uczonych umiejętności na sytuacje codzienne.

Zajęcia odbywają się w małych grupach (4 – 6-osobowych), dobranych pod względem wieku i umiejętności. Przed zajęciami zapraszamy na wstępną konsultację służącą właściwemu dopasowaniu dzieci do grup.

Komentarze są wyłączone.

Kontakt