Terapia partnerska i małżeńska

Zaburzenia seksualne u mężczyzn
Marzec 17, 2012
Brak akceptacji orientacji seksualnej
Marzec 17, 2012

Terapia partnerska/małżeńska jest formą terapii skierowaną do ludzi, którzy chcą wspólnie pracować nad poprawieniem relacji i komunikacji w swoim związku. Jest to rodzaj terapii, która w bezpieczny sposób umożliwia wyrażanie swoich potrzeb oraz uczuć.

TRENING KOMUNIKACJI oraz TRENING ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW

Komunikacja to zasadniczy element pożycia małżeńskiego. Jest to forma, w której małżonkowie przekazują sobie uczucia, dzielą się problemami i rozstrzygają różne sytuacje. Przedmiotem terapii mogą być same problemy ? od rodzinnego budżetu aż po seks i ich konkretne rozwiązania, jednak w wielu wypadkach zwrócenia uwagi może wymagać forma przekazu i sposób rozwiązywania problemu w danym małżeństwie, bez uwzględniania konfliktu, który partnerzy akurat przedstawiają. W terapii tego rodzaju ważne jest zapoznanie się z wyznacznikami zaburzonej i niezaburzonej komunikacji oraz nauczenie się strategii efektywnego rozwiązywania problemów. Także w tej dziedzinie możemy przekazać partnerom dalsze wskazówki i prowadzić trening.

TERAPIA ROZWODOWA

W niektórych wypadkach nie jest możliwe utrzymanie małżeństwa jako związku na stałe zaspokajającego potrzeby obu partnerów. Jedno z małżonków lub oboje decydują się na rozwód, ponieważ małżeństwo nie spełnia swoich podstawowych funkcji. Rozwód oznacza stres, który narusza równowagę jednego lub obojga partnerów i przenosi się również na dzieci. Dlatego my skupiamy się na profesjonalnej pomocy małżonkom na tym i następnym etapie zmiany stylu życia oraz adaptacji do nowych warunków.

Z praktycznego punktu widzenia, najkorzystniejsze jest podzielenie całego procesu rozwodu, kiedy małżonkowie mogą potrzebować pomocy terapeutycznej i doradczej na okresy:

OKRES PRZEDROZWODOWY

Celem porad lub terapii w tym okresie jest osiągnięcie przemyślanej i odpowiedzialnej decyzji, czy małżonkowie mogą utrzymać dysharmonijne, małżeństwo, czy też nie. Na tym etapie możliwe jest jeszcze zaniechanie wniesienia lub wycofanie zbyt pochopnie złożonego pozwu o rozwód.

OKRES ROZWODU

Jest to okres, w którym doszło do definitywnej decyzji o rozwodzie. Nasza rola skupia się na pomocy rozwodzącym się małżonkom opanować emocje i załatwić konkretne problemy wiążące się z rozwodem w sposób kooperacyjny, jak najkorzystniejszy dla obu stron i przede wszystkim z minimalną szkodą dla dzieci.

OKRES PO ROZWODZIE

Celem terapii w tym okresie jest osiągnięcie stabilizacji i wypracowanie samodzielnego trybu życia. Należy uporać się z nowymi sytuacjami, które przyniósł rozwód, opanować emocje, reakcje depresyjne, neurotyczne, które mogą ulec wzmocnieniu.

POPRAWA I UROZMAICENIE ŻYCIA SEKSUALNEGO

To nowoczesna, doskonała i pozbawiona niedomówień terapia dla kobiet i mężczyzn, którzy pragną wzbogacić swą znajomość sekretów alkowy, a grę miłosną uczynić bardziej zabawną i podniecającą. Udzielimy informacji na temat kobiecych i męskich upodobań, sprawdzonych technik erotycznych, które zapewnią obojgu partnerom niewiarygodnie przyjemne doznania, podpowiemy jak stworzyć odpowiednią atmosferę, zapoznamy z katalogiem akcesoriów seksualnych wraz z instrukcją obsługi, a do tego przedstawimy zasady bezpiecznego seksu.

Komentarze są wyłączone.

Kontakt