Terapia BIOFEEDBACK

Leczenie ADHD
Marzec 18, 2012
Na czym polega terapia EEG BIOFEEDBACK
Marzec 18, 2012

Każdy z nas na co dzień funkcjonuje w różnych sytuacjach, od tych przyjemnych, np. wesołej rozmowy z przyjaciółmi, relaksu podczas spaceru na łonie natury, ciekawej lektury, do aktywności fizycznej, sportu, itp. Niestety w naszym życiu pojawiają się również sytuacje wywołujące silny stres, napięcie nerwowe, czasem lęki, bezsenność, czy stany obniżonego nastroju. Każdy z takich stanów emocjonalnych znajduje odzwierciedlenie w aktywności naszego mózgu.

Sposób w jaki nasz mózg reaguje w danej sytuacji, albo może być dla nas korzystny (np. umiarkowany stres może prowadzić do mobilizacji), albo silnie destrukcyjny, jeśli lęk nas paraliżuje, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie, stres powoduje zaburzenia koncentracji, trudności w nauce lub bezsenność. Pojawiać się mogą stany obniżonego nastroju, a niejednokrotnie depresja, która często prowadzi utraty motywacji do działania, radości i chęci do życia.

Poszczególnym stanom psychicznym człowieka odpowiadają określone częstotliwości i amplitudy fal mózgowych. Inna jest aktywność mózgu człowieka zrelaksowanego, a inna człowieka, który jest zestresowany, ma problemy z koncentracją, cierpi na bezsenność, jest w depresji.

Aktywność mózgu i całego organizmu człowieka można zarejestrować przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Elektrody podłączone do ciała badanej osoby przekazują do komputera informacje o aktywności elektrycznej, a następnie wszelkie zebrane dane są interpretowane i analizowane przez odpowiednie oprogramowanie.

Mózg ludzki posiada niesamowitą zdolność uczenia się. Nauczony określonego sposobu reagowania, może tę reakcję powielać w analogicznych sytuacjach. Często jednak reakcje, wzorce, które wypracowaliśmy w ciągu naszego życia nie są dla nas optymalne. Zdarza się, że nie radzimy sobie ze stresem, z koniecznością przyswajania i przetwarzania ogromnej ilości informacji, z presją otoczenia oraz z sytuacjami, które oceniamy jako trudne. Wzorzec pracy naszego mózgu bywa wtedy źródłem cierpienia i frustracji, blokując nas w dążeniu do rozwoju i samorealizacji, a także uniemożliwiając normalne, efektywne funkcjonowanie.

W takich wypadkach z pomocą przychodzi nam mózg z jego naturalną zdolnością do uczenia się i zmiany wzorców. Metoda, które umożliwia nam wyznaczenie celów – sposobu w jaki nasz mózg powinien pracować w danej sytuacji (parametrów częstotliwości i amplitudy naszych fal mózgowych) oraz ich osiągnięcie, to właśnie terapia biofeedback.

Mamy szczęście żyć w czasie, w którym mamy do dyspozycji narzędzia pozwalające pomagać w dolegliwościach, wobec których dawniej byliśmy bezradni. Tylko od nas samych zależy, czy z nich skorzystamy podnosząc jakość życia nas oraz naszych dzieci. Tylko od nas zależy, czy pozwolimy sobie i im w pełni wykorzystać wrodzony potencjał.

[learn_more caption=”Informacje o placówkach”]

Biofeedback Warszawa

 

ul. Odolańska 42 (METRO Racławicka) Mokotów

ul. Śmiała 22 (przy METRO Dworzec Gdański) Żoliborz

ul. Rembielińska 20 lok. 157 (budynek Galerii Rembielińska) Targówek

 

 

W dziale kontakt znajdą Państwo szczegółowe informacje kontaktowe – możliwość bezpośredniego kontaktu z naszymi placówkami. Biofeedback Warszawa – zapraszamy !

————————————————————

Posiadamy również placówki w miastach:

Kraków

ul. Grottgera 1 lok. 3

Wrocław

ul. Kościuszki 108 a lok.11

[/learn_more]

Komentarze są wyłączone.

Kontakt