Terapia Autyzmu

Integracja sensoryczna Warszawa
Integracja sensoryczna
Kwiecień 16, 2013
Psychoterapia
Kwiecień 23, 2013

autyzmterapiaAutyzm jest zaburzeniem rozwojowym zaczynającym się we wczesnym dzieciństwie i trwającym całe życie. Może objawiać się w różny sposób u poszczególnych osób, jest to zależne od głębokości zaburzeń jak i skuteczności i intensywności terapii.

 

[box type=”download”]Autyzm bywa często nierozpoznany i niezrozumiany, ponieważ osoby z autyzmem "nie wyglądają" na niepełnosprawne. Uwagę zwracają dopiero ich trudności z komunikacją, wyobraźnią i interakcjami społecznymi, kontrolą własnych (często nietypowych) zachowań.[/box]

Spektrum autystyczne jest bardzo szerokie. Niektóre z osób z autyzmem funkcjonują na wysokim poziomie, są samodzielne w wielu obszarach. Inne natomiast potrzebują dużego wsparcia ze strony opiekunów.

[box type=”bio”]Wczesne rozpoznanie autyzmu jest bardzo istotne, pozwala mianowicie wprowadzić intensywne oddziaływanie terapeutyczne.[/box]

Osoby z autyzmem mają duże trudności w interakcjach społecznych oraz komunikowaniu się z innymi osobami. Rozwój mowy nie przebiega tak jak w przypadku zdrowych dzieci, często występują opóźnienia, a stosowane przez dziecko słowa często używane są nieadekwatnie i niefunkcjonalnie. Ważne jest by w ramach zajęć terapeutycznych zadbać o rozwój dziecka w obszarze komunikowania się.

Dzieci z autyzmem mają trudności z nauką nowych umiejętności, z ich generalizacją. W związku z tymi trudnościami wymagają większego wsparcia w trakcie nauki niż normalnie rozwijające się dzieci. Istotne jest by stosować szereg pomocy w trakcie nauki, np. pomoce wizualne – np. plany dnia, aktywności.

Sposób w jaki przetwarzają informacje jest odmienny, bardzo często u dzieci z autyzmem występuje nadwrażliwość i/lub niedowrażliwość w obrębie zmysłów. W ramach zajęć z integracji sensorycznej dba się o zoptymalizowanie funkcjonowania systemu nerwowego dziecka co wpływa na jego lepsze funkcjonowanie.

Program terapeutyczny powinien być kompleksowy i indywidualnie dostosowany do potrzeb danego dziecka, tak by jak najefektywniej wspierać jego rozwój.

Oferujemy:[custom_list type=”check”]

  • diagnozę autyzmu w ośrodkach w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu
  • kompleksowa terapia (psycholog, pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej, logopeda, fizjoterapeuta) – intensywną, systematyczną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka
  • istnieje możliwość wyboru formy i zakresu terapii (w zależności od możliwości, potrzeb dziecka oraz stopnia zaangażowania rodziców w pracę z dzieckiem) pomiędzy Intensywną Terapią Pakietową, a trybem Terapii Konsultacyjnej[/custom_list]

 

Należy pamiętać, że im wcześniejsza diagnoza i bardziej wszechstronna terapia tym większa szansa na poprawę funkcjonowania dziecka.

Uwaga: Oferujemy szkolenia dla osób indywidualnych (terapeutów, rodziców osób z autyzmem) oraz szkolenia dla szkół i organizacji pracujących dla osób z autyzmem i Zespołem Aspergera.

 

[box type=”info”]

Autyzm terapia Warszawa

  • ul. Garibaldiego 4 (przy Rondzie Wiatraczna) Praga Południe
  • ul. Odolańska 42 (METRO Racławicka) Mokotów
  • ul. Śmiała 22 (przy METRO Dworzec Gdański) Żoliborz
  • ul. Rembielińska 20 lok. 157 (budynek Galerii Rembielińska) Targówek

e-mail: biuro@centrum-terapii.pl

tel.: 791 769 069

W celu zasięgnięcia szczegółowych danych kontaktowych (kompletne adresy, telefony do placówek), związanych z zagadnieniem: autyzm terapia Warszawa jak i innymi, polecamy dział kontakt


Posiadamy też placówki w innych miastach Polski

Terapia autyzmu w Krakowie i we Wrocławiu

  • Kraków: ul. Grottgera 1 lok. 3
  • Wrocław: ul. Kościuszki 108 a lok.11

[/box]

Komentarze są wyłączone.

Kontakt