Pediatra

Pediatria to dziedzina medyczna, która zajmuje się dziećmi w stanie zdrowia i choroby. Najczęściej wyobrażamy sobie pediatrę jako osobę, do której idziemy z katarem czy błahym przeziębieniem, w rzeczywistości jednak jest to lekarz, który musi opanować szeroki zakres wiedzy związany m.in. z uwarunkowaniami genetycznymi, czynnikami psychologicznymi oraz psychospołecznymi, wpływającymi na rozwój dziecka.

 

Dobry pediatra nie tylko ma bezpośredni wpływ na zdrowie dziecka. Jest to jedna z niewielu specjalności, która oprócz relacji pacjent-lekarz, musi silnie koncentrować się także na prawidłowych stosunkach z rodzicami pacjenta. To właśnie pediatra kształtuje świadomość medyczną małych pacjentów i ich rodziców. Dziecko, które od najmłodszych lat pozostaje pod wpływem dobrego lekarza, poza zdrowiem w okresie dojrzewania, ma szanse na wyrobienie w sobie prawidłowego podejścia do zdrowia i dbania o nie w przyszłości.

   

Nasi lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu klinicznym i ambulatoryjnym, cechuje ich indywidualne i pełne ciepła podejście do każdego z małych pacjentów.

Zajmujemy się:

 
  • doradztwem dla kobiet w ciąży i młodych matek z zakresu opieki nad noworodkiem
  • leczeniem ambulatoryjnym
  • szczepieniami przeciw grypie
  • doradztwem z zakresu wspomagania odporności
  • szkoleniami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej
   
 
Kontakt