Integracja sensoryczna – terapia Kraków i Wrocław

Specjalista psychiatra w Krakowie i we Wrocławiu
Kwiecień 16, 2013
Integracja sensoryczna Warszawa
Integracja sensoryczna
Kwiecień 16, 2013

Integracja sensoryczna jest metodą terapeutyczną, która polega na działaniach zmierzających do integracji czynności zmysłów oraz utworzeniu właściwej reakcji układu nerwowego na bodźce. Zaburzenia integracji sensorycznej objawiają się trudnościami w odbieraniu, analizie i interpretacji bodźców docierających do człowieka. Trudności te mogą pojawić się na różnych etapach rozwoju dziecka i dotyczą różnych obszarów jego funkcjonowania.

Centrum Terapii PROMITS prowadzi terapię integracji sensorycznej już od 2000 roku.

integracja sensoryczna kraków wrocław

Terapia integracji sensorycznej to nauczenie mózgu tego, w jaki sposób dokonywać integracji danych sensorycznych. Uczenie się jest cechą indywidualną, dlatego proces terapeutyczny przebiega w różnych ramach czasowych, a na efektywność terapii wpływa: rodzaj i rozległość dysfunkcji, motywacja dziecka do pracy, intensywność sesji oraz zaangażowanie rodziców.

[box type=”download”]

Dlaczego Centrum Terapii PROMITIS ?

 • najlepsi, doświadczeni terapeuci SI
 • profesjonalna, dobrze wyposażona sala terapeutyczna
 • rekomendacja PSTIS (2006 r.)

[/box]

Metoda Integracji Sensorycznej (SI) jest jedną z metod stosowanych w terapii dzieci, u których zaobserwować możemy trudności w zakresie :[custom_list type=”check”]

 • umiejętności ruchowych (słaba koordynacja ruchowa, opóźniony rozwój ruchowy, trudności z utrzymaniem równowagi);
 • problemów emocjonalnych (nadmierna ruchliwość, nerwowość, kłopoty z koncentracją uwagi);
 • opóźnionego rozwoju mowy;
 • opanowywania technik szkolnych (problemy dysleksji);
 • kłopoty z zapamiętywaniem i motywacją do uczenia się;
 • nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD, ADD);
 • nadwrażliwości lub zbyt małej wrażliwości na różne bodźce sensoryczne;
 • nadwrażliwości na ruch ( negatywna reakcja na ruch, choroba lokomocyjna)[/custom_list]

 

W Centrum Terapii PROMITIS prowadzimy zarówno diagnozę jak i terapię SI. Zapewniamy profesjonalnie wyposażone sale i odpowiednią jakość sprzętów.

Terapia Integracji Sensorycznej opiera się na szczegółowych badaniach diagnostycznych obejmujących: wystandaryzowane testy SI, próby obserwacji klinicznej oraz wywiad z rodzicami. Precyzyjne określenie rodzaju oraz stopnia deficytów występujących u dziecka pozwala na programowanie zindywidualizowanych i skutecznych oddziaływań terapeutycznych. Im wcześniej zostaną rozpoznane przyczyny zaburzeń, tym lepsze będą efekty terapii.

Każde dziecko ma specyficzne potrzeby sensoryczne i te potrzeby się zmieniają więc terapia musi obejmować wiele możliwości do dostarczania bodźców sensorycznych i ruchu. Dlatego terapeuci dysponują dużą kolekcją sprzętu do huśtania, kręcenia się, toczenia się, wspinania się, skakania, jeżdżenia i innych przyrządów zapewniających ruch całego ciała. Mają też wiele rzeczy które dziecko może łapać, manipulować i rzucać.

[quote]/…/ Jeśli dziecko jest zdolne do tego, by samo wybierać sprzęt ? wybiera. Jeśli nie jest, to terapeuta prowadzi je do wyboru właściwego sprzętu.? /J.Ayres s.147-148. 1980/[/quote]

[box type=”bio”]Zapraszamy na BEZPŁATNE zajęcia integracji sensorycznej w ramach programu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Więcej informacji[/box]

 

[box type=”info”]

Terapia integracji sensorycznej Kraków

ul. Grottgera 1 lok. 3, kod: 30-035

Więcej informacji kontaktowych znajdą Państwo tutaj

Terapia integracji sensorycznej Wrocław

ul. Kościuszki 108 a lok.11; kod: 50-441

ul. Kryniczna 37; kod: 51-213

Więcej informacji kontaktowych związanych z zagadnieniem integracja sensoryczna Wrocław, znajduje się tutaj

[/box]

Komentarze są wyłączone.

Kontakt