Dzieci przedszkolne

Rozwój niemowląt
Kwiecień 23, 2013
Dzieci i młodzież szkolna
Kwiecień 23, 2013

Dzieci przedszkolneOkres przedszkolny jest to czas poznawania możliwości własnego ciała, doskonalenia wcześniej nabytych umiejętności, takich jak chodzenie, rzucanie, skakanie, łapanie piłki. Dziecko powoli zaczyna nabywać większą precyzję w wykonywaniu poszczególnych czynności. Zaczyna się czas eksploracji i poznawania świata wokół siebie. Ciekawość, która się wówczas pojawia, jest ważną podstawą w rozwoju późniejszych funkcji intelektualnych.

[box type=”warning”]

Niestety w tym okresie mogą też pojawiać się problemy wychowawcze. Jeżeli widzisz u swojego dziecka pewne niepokojące Cię zachowania, takie jak:

  • agresja
  • płacz
  • histeria
  • bunt
  • wymuszanie

[/box]

i nie wiesz jak sobie z tym poradzić, zgłoś się do nas, a my pomożemy Ci zrozumieć zmieniające się zachowanie Twojego dziecka. Udzielimy Ci wsparcia, a także pokażemy, jak możesz zbudować dobre relacje ze swoim dzieckiem.

Nasz psycholog może zalecić też dodatkowe wsparcie terapeutycznie – logopedyczne przy problemach z mówieniem oraz integrację sensoryczną przy problemach ze sprawnością motoryczną i koncentracją.

[box type=”bio”]

Polecamy również

[/box]

 

Komentarze są wyłączone.

Kontakt