Dieta w terapii nadwagi i otyłości

Problem nadmiaru masy ciała dotyczy coraz większej liczby ludzi. Niemal w każdym czasopiśmie znajdujemy dietę, która ma nam pozwolić w bardzo krótkim czasie stracić nadmiar zbędnych kilogramów. Zasypywani jesteśmy reklamami cudownych kuracji odchudzających, preparatów i urządzeń, które szybko, bez wysiłku pomogą nam uzyskać pożądaną masę ciała i wymarzony wygląd.

Na szczęście rośnie wśród nas świadomość, że nie ma cudownych sposobów na uzyskanie długotrwałych efektów, a wiele z reklamowanych specyfików może mieć negatywne dla zdrowia skutki uboczne. Powszechne jest przy tym występowanie efektu jo-jo. Znacznie trudniej niż schudnąć jest utrzymać osiągniętą masę ciała.

Aby uzyskać pożądaną masę ciała w sposób bezpieczny, a przede wszystkim ją utrzymać, niezbędne wprowadzenie dobrych nawyków żywieniowych oraz stopniowa zmiana trybu życia na bardziej aktywny, sprzyjający zachowaniu zdrowia, energii i witalności do późnych lat.

W Centrum Terapii PROMITIS indywidualnie analizujemy przypadek każdego klienta. Przeprowadzamy dokładny wywiad żywieniowy, analizę wskaźników antropometrycznych, bierzemy pod uwagę wyniki posiadanych badań diagnostycznych oraz lekarskich. Na tej podstawie dietetyk medyczny przygotowuje indywidualny program żywieniowy i w zależności od Państwa preferencji jadłospis. W ciągu całego procesu odchudzania dajemy Państwu wsparcie podczas regularnych spotkań konsultacyjnych. W razie potrzeby oferujemy również pomoc psychologa doświadczonego w pracy z osobami z nadmiarem masy ciała.

Szczegółowy plan konsultacji znajdziecie Państwo w zakładce jak przebiega konsultacja dietetyczna.

Cieszymy się wraz z Wami z osiąganych przez Was efektów i motywujemy do dalszej pracy. Każdy z nas jest niepowtarzalny i dlatego potrzebujemy indywidualnego podejścia dostosowanego do naszych potrzeb, wówczas znacznie łatwiej odniesiemy sukces.

 


 

Dietetyk Warszawa

  • ul. Garibaldiego 4 (przy Rondzie Wiatraczna) Praga Południe
  • ul. Sandomierska 18 lok. 2 (Puławska róg Rakowieckiej) Centrum /Mokotów
  • ul. Śmiała 22 (przy METRO Dworzec Gdański) Żoliborz
  • ul. Rembielińska 20 lok. 157 (budynek Galerii Rembielińska) Targówek
  • ul. Poborzańska 8, lokal użytkowy nr 1, 03-368 Warszawa (na tyłach Galerii Rembielińskiej)
  • ul. Lucerny 117, dawniej „Elpis”

e-mail: biuro@centrum-terapii.pl

tel.: 791 769 069

Dietetyk Wrocław

  • Wrocław: ul. Kościuszki 108 a lok.11

wroclaw@centrum-terapii.pl

tel.: 534 953 976

Dietetyk Kraków

  • Kraków: ul. Grottgera 1 lok. 3

krakow@centrum-terapii.pl

tel.: 791 765 775